Saturday, April 21, 2007

Türgi

Hei kallid sõbrakesed, vabandused et pole ammu kirjutanud, kogusime materjali oma blogi jaoks (millest siin imedemaal puudu ei tule). Vaepeal toimus niipalju huvitavaid ja intrigeerivaid sündmusi, et ei tea, kust otsast alustada…alustame siis kõige meeldejäävamast, reisist Türki, turistide meelispaika Istanbuli.

Reede ja 13 möödus seekord rahulikult, õhtul kell 20.00 startisime Sofia rongijaamast Istanbuli poole. Rongi nähes ei tahtnud meie reisikaaslastest hispaanlased uskuda, et tegu on õige transpordivahendiga, sest väljast ei paistnud see just kõige luksuslikum ja 13 tundi selles tundus utoopilisena. Õnneks oli aga välimus petlik ja lõpuks olime rahul, et pileti eest kaks korda kallimat hinda maksime ning boonusena öö läbi kupees magasime (va. piiripunkt, kus me veetsime 2h ja pidime rongist keset ööd väljuma). Meie portugallastest ja prantslastest reisikaaslased olid pärast bussisõitu natuke väsinud ja kadedad, et meil oli võimalus jalgu sirutada.


Kui kaks reisiseltskonda rongijaamas kokku said, suundusime me hostli poole, kus hinna ja kvaliteedi suhe oli viimase peal: 10 euro eest saime nautida magusat und, isuäratavat hommikusööki, öist vaadet hostli katuselt merele ja mis peamine asukoht oli väga hea, otse kesklinnas. Ainuke miinus asja juures oli see, et õhtul koju tulles avastas Hanna oma voodist võõra tüdruku, õnneks oli toas veel 2 vakantset voodit, seega ‚njama problemi’.
Niisis kultuuriprogrammi raames külastasime me sultani haaremit ja sinist mošeed, kus pidi jalanõud jalast võtma ja sokkides sisenema. Kuna turiste oli palju võis iga meetri tagant kohata erinevat seltskonda, kellele giid jagas huvitavat informatsiooni. Ühe vene giidi jutust saime teada, et kuna sinine on kõige tähtsam värv türklaste jaoks, on ka siniste silmadega naised 20x rohkem hinnas. Sinisilmsed Anna ja Hanna said sellele tõestust tänaval jalutades ja turul (bazaaril, kus kõik võimalikud kaubaartikklid olid esindatud) käies. Muideks, nüüdsest võite Hannat kutsuda „honey”ks ja Annat „angel”iks..Ja kui need nimed ära tüütavad, võite meile öelda „most beuatiful thing, that I have seen today”.
Muidugi ei saa mainimata jätta, et vaibakaupmees kutsus Annat dekoratsiooniks ja lubas 1 päeva eest 1 vaiba. Anna rumaluke ei haaranud võimalusest kinni ja nii ei saanudki meist vastseid vaiba omanikke. Järgmine kord oleme siis targemad.

Bazaar oli ka õige koht enesehinnangu tõstmiseks ja enese proovile panekuks kauplemise vallas. Ostsime 35liirise salli 15 liiri eest. Muidugi jäime sellest peaaegu ilma, kuna müüja sai kurjaks meie lõputu tingimise peale, öeldes „te ei tahagi osta, teete ainult nalja”. Nali naljaks, aga nüüd ilus sall kaelas. Õnnelikud tehingu üle läksime me suure hurraaga väljapääsu otsima. Esmapilgul väiksena tundunud turg osutus hiiglaslikuks, sest pärast poolt tundi tiirutamist polnud meil õrna aimugi, kus võiks olla väljapääs, mille juures pidime me oma kaaslastega kokku saama. Lettide vahel murelike nägudega kiirustades kuulsime me iga meetri tagant „ hei, you are looking for me? I´m here”.. Kui mõnda meest sai juba 3 korda nähtud, otsustasime uut taktikat kasutada. Väljusime esimesest ettejuhtuvast uksest värske õhu kätte ja asusime oma sõpru otsima. Plaan B kandis vilja ja hilinesime ainult pool tundi.

Õhtu saatsime mööda hostli katusel vesipiibutades (Mille ostmine oli oluline osa reisi programmist. Kes ostis suurema, kes väiksema. Kelle oma töötas, kelle oma mitte). Veel mahtusid meie programmi kebabi söömised tänavanurgal, ja neid tänavanurki ei olnud mitte vähe. Teise päeva tippsündmuseks oli laevareis merel, mille kulminatsiooniks oli viibimine 15 minutit Aasia pinnal. Seega saame ka meie nüüd millegi erilisega uhkustada: füsioteraapi ainukesed erasmuse tudengid 2 kontinendil. Vastab see tõele, kallid kursakaaslased?

Peale 2 päeva puhkust ootas meid jälle ees 13h rongisõit ja Sofia igapäevane elu, mille üle kurta ei saa. Alati võõrasse linna minnes, tekib meil koduigatsust, ehk siis igatsus Sofia järgi.

Kokkuvõttes jäime me reisiga väga rahule ja kuna Türgi jättis meile sügava mulje (me ei osanud oodata, et see on nii modernne ja kaunis koht), plaanime me siia kindlasti kunagi tagasi tulla. Ja Istanbul on siiamaani parim koht, mida me oleme Erasmuse programmi ajal külastanud.

13 comments:

Tulla said...

Mul on teie üle väga hea :) Aga kas pidu ikka teete seal hispaanlastega või? :)

(H)anna said...

Pidu ikka teeme, just eile oli pidu Eesti stiilis: Vana Tallinn ja pealevõtukaks Tallinna kommid...tõmbas hispaanlased käima küll ;)

Kaie said...

Puhkus oli super:) Kahju, et nüüd argimuredega jälle tõtt vaatama peab!

Anonymous said...

S
N
seo
SEO是目前最新興的廣告曝光方法,SEO搜尋行銷提供了專業的關鍵字排名與SEO搜尋引擎最佳化服務,讓你的網站在SEO排名遙遙領先,歡迎洽詢SEO的專家 ... SEO自然排名 規劃架設seo seo網站 專業關鍵字公司1通電話幫您把網站排名到第1頁、 想要讓自己的網站大量曝光嗎? ...

宜蘭民宿
a383
9

s

Anonymous said...

中醫減重
中醫減重
中醫減重
中醫減重
中醫減重
花蓮民宿
花蓮民宿
花蓮民宿
花蓮民宿
花蓮民宿
花蓮民宿

Anonymous said...

中醫減重
中醫減重
中醫減重
中醫減重
中醫減重
花蓮民宿
花蓮民宿
花蓮民宿
花蓮民宿
花蓮民宿
花蓮民宿

Anonymous said...

VT
批發

seo

網路行銷

Anonymous said...

MOTEL
seo
居家看護
法拍屋
白蟻
seo
隔熱紙
高雄縣旅遊
墾丁旅遊
網路行銷

Anonymous said...

網路行銷
網路行銷
網路行銷
seo
seo
seo

Anonymous said...

I wish you health and happiness every day!
Ich wunsche Ihnen Gluck und Gesundheit jeden Tag!
Je vous souhaite sante et bonheur chaque jour!

網路行銷
seo
網路行銷
seo

優質行動網 said...

台中禾雅堂經典乳酪蛋糕提供精緻與上等食材製作出風味與口感覺佳之乳酪蛋糕及多種口味,無論是自用贈禮兩相宜,更是彌月蛋糕禮盒最佳選擇,歡迎參觀與選購.
台中乳酪蛋糕
chocolate
彌月蛋糕
乳酪蛋糕
巧克力
蛋糕

Anonymous said...

正享除蟲服務項目:白蟻防治 跳蚤防治 蛀蟲 燻蒸防治 蟑螂防治 老鼠防治 蚊子防治 蒼蠅防治 螞蟻防治 蛾蚋防治 園藝防治
正享是專業的白蟻白蟻防治、除蟲專家,提供消除白蟻、白蟻防治、以及除蟲服務,只要您有惱人的白蟻困擾,找正享除蟲就對了。

優質行動網 said...

在婚禮上,新娘秘書可是擔當隔熱紙很重要的角色的喔~因為新娘秘書的職責就是把新娘旅遊打扮得漂漂亮亮的,讓新娘子在食品婚禮那天成為超美的Superstar。
新娘秘書會根據你選擇的禮服法拍給你做造型,也會提供汽車一些造型供你選擇蛋糕的喔~所以不需要擔心新娘秘書服飾的問題。而且現在網路這麼便捷,找行動新娘秘書多了許多途徑。你可以去一些專門的網路新娘秘書網站找自己中意的新娘秘書喔~
專門的達人新娘秘書網站,點這裡→意美朵彩旅遊資訊妝造型網 裏面有很多新娘秘書可供你選擇,也有新娘秘書花園的作品可以欣賞得到,一定能讓你找到一個雙眼皮滿意的新娘秘書喔~。這個網站的天地功能也非常小蝸牛方便,除了有1000多個新娘日韓秘書外,網站上流行新娘秘書的資料也都有公開而且很不孕症詳細,哪個新娘秘書設計比較符合自己的需求一看優質網就清楚啦~~還有還有,裏面會有當期表,用紅色標記的,讓你整形快速看到新娘建築秘書的空檔有哪些唷~ 找新娘秘書超婦產科方便的。